Životopis
Enid Blytonová se v roce 1897 stala prvním dítětem Britů Thomase a Theresy. Byla obdařena výbornou pamětí - již v osmi letech pro ni nebylo obtížné přečíst si stranu textu a následně ji slovo od slova zopakovat. Tuto schopnost mohla využít především ve škole při recitování dlouhých básní nebo při vypravování.
Navštěvovala školu St. Clare, která se později stala dějištěm série Dvojčata. Popisované příhody zřejmě skutečně zažila, postavy komické francouzštinářky a kamarádky Claudine byly vykresleny podle skutečných osob. Později docházela do St. Christopher School v Beckenhamu v Kentu. Mezi její oblíbené předměty patřila angličtina spolu s hudební výchovou.
Enid začala s psaním již ve čtrnácti letech. V tomto věku vyhrála básnickou soutěž pro mládež a začala různým magazínům nabízet své básně a příběhy. Rodiče v ní viděli především talentovanou pianistku, ale i přes jejich přání začala studovat pedagogickou školu Ipswich High School. Po dokončení vzdělání krátce pracovala v Bichley Park School for Boys. O rok později se vrátila do Beckenhamu.
Její první kniha Child Whispers vyšla v roce 1922. Dva roky poté se provdala za nakladatele Hugha Pollocka, přestala vyučovat a začala se plně věnovat spisovatelství. Se svým manželem žila v Londýně, ale nakonec se opět vrátila do svého rodiště. Od roku 1926 vydávala dětský časopis
s vtipnými příběhy. Přestěhovala se do malé vesničky Old Thatch, kde později přišla na svět
její dcera Gillian Mary.
V roce 1931 vytvořila román pro dospělé, který ovšem nebyl vydán. O šest let později napsala první román pro mládež The Adventures of the Wishing Chair. Rok 1938 odstartoval knihou Five on a Treasure Island (Pětka na ostrově pokladů) sérii The Famous Five (Správná pětka). Ve stejném roce se jejím novým bydlištěm stal Green Hedges v Baconsfieldu. Roku 1942 se rozvedla s manželem a brzy ho nahradila chirurgem Kennethem Darrellem Watersem.
Vrchol její tvorby představovala čtyřicátá a padesátá léta, kdy začaly vznikat série z internátního prostředí a dobrodružné příběhy. Autorka se díky nim proslavila po celém světě a její díla byla překládána do mnoha cizích jazyků.
V šedesátých letech se nervově zhroutila a strávila dlouhý čas na psychiatrické klinice. Onemocněla Alzheimerovou chorobou
a zemřela ve věku 71 let v Londýně na infarkt.