Diskuze

zpět na přehled základních tématzpět na přehled základních témat

Pokud chcete vložit příspěvek do diskuze, přihlašte se.

ko
koTermín přidání příspěvku17.8.2017 v 12:22

(MOJE ALE I VAŠE) VLASTNÍ KNIHOVNA

ZOBRAZENÍ JEJÍCH JEDNOTLIVÝCH POLIC NA MONITORU POČÍTAČE

V průběhu posledního měsíce jsem četl zprávu, že nějaké (myslím. že to byly určitě anglicky psané) stránky končí a jejich uživatelé mají možnost si záznamy převést na Goodreads. Autor si v tom článku stěžoval, že se mu to převedení záznamů příliš nevyvedlo. Ale to je vedlejší. Mně zaujalo něco jiného. Vlastní knihovna, (teď mám na mysli její fyzickou část, ale to není podstatné), byla u těch končících stránek zobrazena jako skutečná knihovna - nábytek, ale s tím rozdílem, že knihy nebyly zobrazeny v policích hřbety, ale svoji obálkou. Tak by sice fyzická knihovna zaujala příšerně mnoho místa, ale v počítači to nevadí, a dá se v tom velice rychle orientovat. Rád bych se s těmi končícími stránkami seznámil a pořídil si z nich nějaké screenshoty dokud to ještě jde.
Doposud jsem si možnosti rozdělování vlastní knihovny podle pořadí na jejích jednotlivých poličkách povšiml u polských stránek http://lubimyczytac.pl/ , ale příliš jsem to tam doposud neměl příležitost ani čas zkoumat. Domnívám se, že podobné pokusy mít vlastní knihovnu na počítači mimo jiné i v (WYSIWYG) tvaru tak, aby jeden hned věděl kam šáhnout budu postupně nalézat i na dalších "národních" stránkách knihomolů.
Za upozornění o které stránky se jedná budu moc rád. Pokud někdo z těch kdo tyto řádky čtete znáte i jiné stránky které tuto službu v této formě nabízejí a upozorníte mne na ně budu velmi potěšen.

ko
koTermín přidání příspěvku5.5.2017 v 16:44

Jak je to spoluprací kdb s českou a slovenskou národní databází, s odálkami knih, goodreads.com, projektem gutenberg a softvéry provozovatelnými na vlastním počítači?

ko
koTermín přidání příspěvku5.5.2017 v 16:36

Jak získám přehled o knihách ve vlastní knihovně knihotéce? Některé bych asi vyčlenil zvlášť, například slovníky a podobně. Většinu by asi bylo nejlepší mít setříděné podle příjmení autora tak abych věděl kam sáhnout. Můžete poradit jak na to?

ko
koTermín přidání příspěvku5.5.2017 v 16:30

elfos
elfosTermín přidání příspěvku11.1.2012 v 17:28

Děkuji, Jakube.. Prozkoumala jsem to, ale není to ono. Vážně to potřebuji úplně mimo Knihotéku. Ale to nevadí, něco už vymyslím. Přesvědčovat tě nebudu, neumím přesvědčovat :-) .. a je to jen drobnost, konec konců.

Jakub
JakubTermín přidání příspěvku10.1.2012 v 22:04

ahoj, je to možné již nyní, ale na stránce knihotéky, dole vlevo je odkaz "Nastavit vlastní přihrádky", tam si můžeš přidat třeba to "Chystám číst" nebo jiné přihrádky, jak ti budou vyhovovat. Navíc můžeš si tam nastavit, že knížku vlastníš či nikoli. Knížka sice je v knihotéce, ale rozdělená do jiných částí. Vyhovuje? Jinak další označování mimo knihotéku by dle mého spíše vedlo spíše ke zmatku. Pokud nesouhlasíš, zkoušej mě přesvědčovat třeba změním názor :o)

elfos
elfosTermín přidání příspěvku9.1.2012 v 14:16

Ahoj. Vím, že v Knihotéce je oddíl "Plánuji přečíst" (což je bezva, mám doma knihy, které se teprve chystám číst). Ale mám k tomu dotaz. Dalo by se zřídit něco na ten způsob zvlášť, samostatný přehled, třeba "Chci číst", "Zajímavé, k přečtení" apod.?
Totiž, ať to vysvětlím. V Knihotéce mám výhradně jen knihy, které mám doma. Ale je spousta knih, které bych si chtěla přečíst a doma je nemám. Potkám třeba na knižní databázi nějaké, co mě zaujmou. Do Knihotéky je vkládat nechci, protože je nemám a třeba nebudu mít, třeba si je časem jen půjčím od někoho nebo z knihovny a přečtu, ale do seznamu Chci číst bych je dát potřebovala, abych o nich (těch co mě zaujaly) věděla. Takže by to měl být seznam samostatný, mimo Knihotéku. Šlo by to? :-)

martinkaaap
martinkaaapTermín přidání příspěvku26.4.2011 v 12:19

Zdravím a poslušně hlásím, že knížka v pořádku dorazila. Ještě jednou všem moc děkuji :o)

Jakub
JakubTermín přidání příspěvku25.4.2011 v 13:46

Lucille: upravil jsem knihotéku. Nyní je možné řadit dle data přidání. To samotné datum se tam již vypisuje. Dále je to optimalizováno pro tvoji oblíbenou Operu. Nyní již není potřeba upravovat přihrádky v Internet Exploreru.

Jakub
JakubTermín přidání příspěvku20.3.2011 v 00:32

určitě by to šlo. Plánuju přepracovat knihotéku a rovnou tam přidám i toto řazení,

Lucille
LucilleTermín přidání příspěvku19.3.2011 v 22:23

Bylo by možné vložit funkci, aby šlo v knihotéce srovnat knihy nejen podle názvu, ale i podle jména autora, případně data přidání? děkuji.

Eyghon
EyghonTermín přidání příspěvku13.11.2010 v 13:25

Tak tomu říkám rychlost :)

Jakub
JakubTermín přidání příspěvku13.11.2010 v 12:16

U takovéto drobnosti mně přišlo nejlepší to rovnou opravit a až poté napsat. Navíc jsem u toho objevil ještě jednu chybu. Zobrazovaly se totiž neveřejné knihy, ale už je to taky opraveno.

Eyghon
EyghonTermín přidání příspěvku12.11.2010 v 23:10

Líbí se mi, jak se v knihotéce zobrazuje počet knih v jednotlivých kategoriích. Dalo by se udělat, aby se zobrazoval i celkový počet knih v knihotéce u položky "Všechny" ? Mám některé knihy v papírové podobě a některé v elektronické (popř. v obou), tj. některé kategorie se mi překrývají a nevidím kolik je jich zapsaných celkem.

Veruš
VerušTermín přidání příspěvku16.10.2010 v 23:02

Byla spuštěna nová knihotéka. Pro ty, kterým se v menu zobrazuje divně formátovaný text, zmáčkněte Ctrl + F5.
Knihotéka je nyní zobrazována knihami. Každá kniha symbolizuje jednou ze sekcí, které již dobře znáte (četl jsem, plánuji přečíst..atd).
Abychom Vám nebránili v tvoření, můžete si do knihovny vložit libovolný počet přihrádek a začlenit do nich knihy. Přihrádky si můžete pojmenovat například dle žánrů(Sci-fi, Fantasy, Detektivky..), dle jejich umístění (knihovna v ložnici, knihovna u Vojty...) aj.
Pozn. Je lepší vkládat kratší texty, aby se vešly na hřbet knihy.